Jakiego wymiaru opon na każdą pogodę potrzebujesz do swojego SUV-a?

opony na kazda pogode

Rozmiar opon w oponach jest ważny i trzeba będzie to poprawić. Znalezienie zalecanego wymiaru opony jest łatwe, ponieważ możesz go sprawdzić w instrukcji obsługi lub użyć internetowego selektora opon, w którym podajesz informacje o samochodzie, roku modelowym i rozmiarze silnika, a on powie ci, który rozmiar opon będzie potrzebny. Jeśli znasz wymiar opony, łatwo jest wyszukać opcje opon dostępne w tym wymiarze. SUV będzie potrzebował większego wymiaru niż zwykły samochód osobowy.

SUV-y, jak wszystkie inne pojazdy używane zimą, będą wymagały opon zimowych. Warunki zimowe są nie tylko wtedy, gdy ziemia jest pokryta śniegiem i lodem, ale zaczyna się już, gdy temperatura spadnie poniżej zera stopni Celsjusza. Na tym etapie opony letnie stają się twarde i nie są w stanie dopasować się do nawierzchni, na której jeździsz. W ten sposób guma może pozostać miękka i zostanie wciśnięta we wgłębienia na powierzchni, co zwiększa tarcie, a tym samym przyczepność, kiedy to znika i masz oponę letnią bez projektu bieżnika, który wytworzy jakiekolwiek tarcie, to możesz zasadniczo mają znacznie zmniejszoną przyczepność i przyczepność.

Dlatego jazda na oponach letnich jest tak niebezpieczna, gdy panują warunki zimowe. Kiedy stajesz w obliczu lodu i śniegu, masz bardzo małe szanse uniknięcia wypadku z oponami, które są bardzo twarde i nie mają właściwości opon zimowych. Jeśli będziesz jeździł w zaśnieżonych warunkach, możesz wybrać zmianę opon między sezonami, aby mieć opony letnie i zimowe i naprzemiennie je zmieniać wraz ze zmianą sezonu. Masz również możliwość wyboru opon całorocznych z homologacją zimową, z których możesz korzystać przez cały rok. Opony zimowe są lepsze na śniegu i lodzie, ale radzą sobie całkiem dobrze w tych warunkach. W żadnym wypadku nie powinieneś próbować używać opon letnich przez cały rok, jeśli zamierzasz jeździć w warunkach zimowych w dowolnym momencie w ciągu roku.

Wybór opon często zależy od czasu trwania i ciężkości warunków zimowych, które zwykle masz w miejscu zamieszkania. Jeśli zimy są ekstremalne, wybierz opony zimowe, jeśli są dość łagodne i chcesz jeździć niezależnie od prognozy pogody, wybierz oponę na każdą pogodę do swojego samochodu lub SUV oponę na każdą pogodę do swojego SUV-a. Możesz uniknąć konieczności wymiany opon i próbować przewidzieć, kiedy faktycznie dokonać zmiany, aby nie skończyć z oponami letnimi, gdy zima powróci na kolejne kilka dni w okresie wiosennym.

Jeśli wybrałeś elektrycznego lub hybrydowego SUV, musisz upewnić się, że wybrane opony są zalecane do tego zastosowania.

Więcej informacji na temat opon na każdą pogodę można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl