Co zrobić, gdy opony letnie są zużyte

opony letnie

Od czasu do czasu musisz zmieniać opony na nowe. Może się to zdarzyć, gdy zauważysz, że twoje opony są zużyte, wtedy nadszedł czas, aby zmienić opony letnie na nowe. Może się to zdarzyć, jeśli już dawno temu je kupiłeś i przejechałeś wystarczającą liczbę kilometrów, aby się zużyły. Żadne opony nie będą trwać wiecznie i muszą być wymienione, gdy się zużyją. Wczesna wymiana opon może być spowodowana kilkoma czynnikami.

Może być tak, że kupiłeś opony gorszej jakości; zawsze należy inwestować w opony wysokiej jakości, aby zapewnić najlepsze osiągi i dobre właściwości bezpieczeństwa. Opony niskiej jakości mają większy opór toczenia, co powoduje, że zużywają się one szybciej, a także zużywają więcej paliwa podczas jazdy. Kombinacja tych czynników może być dość droga i bardzo szybko pochłaniać wszelkie oszczędności poczynione przy zakupie opon. Jeśli musisz kupić nowe opony, częściej będą drogie.

Innym czynnikiem może być to, że masz niewłaściwe opony do swojego pojazdu. Może się to łatwo zdarzyć, jeśli masz samochód elektryczny lub hybrydowy, ze względu na wyższy moment obrotowy i ciężkie akumulatory zwiększające ciężar. Dlatego powinieneś upewnić się, że wybierasz oponę zaprojektowaną pod kątem zwiększonego zużycia. Obrót staje się bardzo ważny w walce ze zwiększonym zużyciem, aby zapewnić równomierne zużycie między tylnymi i przednimi oponami. Jeśli zamieniasz opony letnie i opony zimowe, byłby to logiczny moment na obrócenie opon, jednak być może będziesz musiał to robić częściej, jeśli dużo jeździsz. Dzieje się tak również wtedy, gdy używasz opon na każdą pogodę przez cały rok i nie obracasz opon między latem a zimą.

W przypadku pojazdów elektrycznych zużycie opon wzrośnie i będziesz musiał upewnić się, że kupujesz opony, które są dopuszczone do użytku w pojazdach elektrycznych lub hybrydowych. Opony należy również obracać częściej niż w przypadku pojazdu nieelektrycznego.

Jeśli nie monitorujesz ciśnienia w oponach wystarczająco często, może to prowadzić do jazdy z niewłaściwym ciśnieniem w oponach. Jeśli opony mają niskie ciśnienie, opony zużyją się szybciej, a samochód zużyje więcej paliwa. Ciśnienie w oponach zmienia się w zależności od temperatury na zewnątrz. Ponieważ temperatura zewnętrzna nie jest stała, należy regularnie sprawdzać ciśnienie, aby upewnić się, że ciśnienie jest prawidłowe. Ciśnienie powinno być na poziomie wskazanym w instrukcji obsługi.

Jeśli kupisz zestaw wysokiej jakości opon i utrzymasz je we właściwy sposób, powinny one wytrzymać i nie ulegać przedwczesnemu zużyciu. Prawidłowa konserwacja obejmuje sprawdzenie ciśnienia i obracanie ich w celu uzyskania bardziej równomiernego zużycia. Prawidłowa konserwacja jest kluczem do długiego i bezproblemowego użytkowania opon, więc upewnij się, że nie zaniedbujesz tej części, gdy zainwestujesz w dobre opony. Musisz także sprawdzić opony pod kątem przecięć i innych uszkodzeń oraz upewnić się, że głębokość bieżnika wynosi co najmniej 4 mm.

Więcej informacji na temat opon letnich można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl